PlodnaPolka.pl » Uroda » Ujędrniający masaż biustu, czyli jak masować piersi?
Masaż piersi

Ujędrniający masaż biustu, czyli jak masować piersi?

Masaż kobiecych piersi kojarzy się nieodłącznie ze stymulacją seksualną. Jest w tym sporo prawdy, gdyż czynność ta jest z pewnością przyjemna zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Sama przyjemność to jednak nie wszystko. Odpowiednio wykonany masaż biustu korzystnie wpływa również na zdrowie kobiety, minimalizując ryzyko zachorowań na wiele poważnych schorzeń.

Masowanie piersi – kilka słów wstępnych

Czy codzienny masaż tego skądinąd najbardziej wrażliwego skrawka kobiecego ciała może przynieść oszałamiające efekty? Tak, oczywiście! W poniższym artykule skupimy się przede wszystkim na technikach jego wykonywania i efektach, jakie może on wywołać. I od razu zaznaczamy – jeśli wykonuje się go poprawnie, nie wywoła on żadnych skutków ubocznych.

Masaż biustu może wykonać zarówno sama kobieta, jak i jej partner. Niezależnie od wybranego wariantu, warto przestrzegać kilku zasad, od których zależy skuteczność „zabiegu”.

  1. Ruchy rąk powinny być delikatne i opanowane. Masaż nie powinien wiązać się z nadmiernym ściskaniem piersi, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia struktury ich naczynek krwionośnych (zwłaszcza naczyń włosowatych).
  2. Masaż piersi powinien – jeśli to możliwe – być poprzedzony nałożeniem specjalnych preparatów ujędrniających biust. Warto zaopatrzyć się między innymi w kremy zawierające witaminę C (budulec kolagenu) i tłuszcze. Nie należy też zapominać o stosownym nawilżeniu skóry piersi.
  3. Jeśli masaż biustu ma być swoistą „terapią ujędrniającą”, należy go poprzedzić stosowną dietą i dużą dawką ruchu. Można się też wspomóc profesjonalną suplementacją, ale warto ją stosować tylko po zaleceniu lekarza i odpowiednich badaniach.

Co nam daje masaż piersi?

Masowanie piersi to czynność wymagająca zachowania odpowiedniej techniki (o tym w dalszej części artykułu). Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać szereg korzyści, z których najważniejsze to:

  • Zmniejszenie ryzyka powstawania cyst, guzów i raka – w tym przypadku masaż działa dwojako. Po pierwsze, pozwala już wcześniej wykryć zmiany w obrębie piersi, które mogą być przyczyną np. nowotworów. Po drugie, usprawnia on krążenie krwi i limfy, dzięki czemu poszczególne tkanki są znacznie lepiej odżywione i zachowują zdrową strukturę.
  • Powiększenie piersi – to kolejny powód, dla którego warto regularnie masować biust. Odpowiednio wykonywane ruchy pozwalają na lepsze ukrwienie tkanek i zwiększoną produkcję żeńskich hormonów płciowych. Co prawda masowanie piersi doprowadza jedynie do ich czasowego wzrostu, ale – wykonane regularnie – pozwala utrzymać ten efekt znacznie dłużej.
  • Działanie przeciwbólowe – dobrze wykonany masaż pozwala zminimalizować napięcie mięśniowe i towarzyszący mu ból. Ponadto doskonale sprawdza się on w roli czynnika łagodzącego w trakcie bólów spowodowanych menstruacją. Dzieje się tak, ponieważ masaż przyspiesza i usprawnia krążenie krwi i limfy.
  • Ujędrnianie i upiększanie – wewnątrz piersi nie ma żadnych mięśni. Dlatego jedynym naturalnym sposobem na ich powiększenie jest oczywiście masaż. Dzięki temu ich tkanki są znacznie lepiej odżywione i skuteczniej zregenerowane. Już po miesiącu regularnego, codziennego masowania, można zobaczyć pierwsze efekty!
  • Regeneracja skóry – dzięki odpowiednio częstym masażom skóra piersi znacznie łatwiej się regeneruje. W ten sposób można nie tylko poradzić sobie np. ze zwiotczeniem, ale też np. z rozstępami lub zmarszczkami.

Masaż biustu – techniki wykonania i ich opis

Masaż biustu musi być odpowiednio wykonany. Tylko w ten sposób uzyskamy efekt, który będzie nas satysfakcjonował. Co ciekawe, istnieje wiele technik masowania piersi. Niektóre z nich można wykonać wraz z partnerem a inne wymagają samodzielnego działania i… odrobiny pomysłowości. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich, wraz z krótkim opisem wynikających z nich korzyści.

Ciepły i zimny masaż

Tą metodę powinno się stosować pod prysznicem. Co ciekawe, w pewnym sensie nie jest to klasyczny masaż, gdyż wymaga jedynie przemyślanego zastosowania wody o zróżnicowanej temperaturze. Jak wykonać taki masaż?

Strumień wody powinien być ukierunkowany bezpośrednio na piersi. Najlepiej, jeśli cały proces rozpoczniemy od wody cieplejszej, by następnie – w zdecydowany sposób – przejść do wody chłodniejszej. W ciągu jednej kąpieli należy zmienić temperaturę przynajmniej 5 – 6 razy. Dzięki temu skóra i tkanka piersi zostaną lepiej odżywione i dotlenione. Masaż należy wykonać w ten sposób, by zakończyć go wodą zimną lub co najmniej chłodną. Jakie przynosi on efekty?

Regularne stosowanie tej techniki pozwoli na lepsze odżywienie biustu, co oczywiście doprowadzi do jego stopniowego ujędrnienia. Z zabiegu „skorzysta” nie tylko sam biust, ale też podtrzymujące go mięśnie. Ta forma masażu pośredniego – bo i taką nosi on nazwę – jest bardzo popularna wśród kobiet i polecana przez wiele z nich.

Masaż kolistych ruchów

Specyficzna forma masażu, w której korzystamy już z dłoni. W trakcie jego trwania należy stosować ruchy koliste, aczkolwiek należy pamiętać o pomijaniu brodawek. Masujemy wyłącznie samą pierś i to możliwie w bliskich okolicach sutków. Jakie efekty przynosi taka forma masażu?

Najważniejszym skutkiem jest oczywiście ujędrnienie skóry piersi, które odtąd (po około 30 – 40 cyklach) powinny stać się o wiele piękniejsze. Pobudzanie delikatnej skóry biustu sprawia, że tkanka piersi staje się coraz bardziej pobudzona. Nie bez znaczenia jest też fakt, że technika ta sprzyja również powiększaniu gruczołów znajdujących się w piersiach. Sutki pomijamy ze względu na fakt, że ich masaż nie przynosi praktycznie żadnych korzyści.

Delikatny masaż ugniatający

Forma masażu, którą należy rozpocząć od ugniatania wyłącznie okolic piersi a nie ich samych. W ten sposób pobudzamy barki, ramiona i nasadę biustu. Kolejnym krokiem będzie „przejście do dekoltu”, który należy odpowiednio głaskać (najlepiej rozbić to bardzo delikatnie), po czym należy przejść w okolice piersi a najlepiej na mostek. Dopiero po tym wszystkim przechodzimy do głaskania samych piersi a konkretnie okolic sutków. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie tu opisywanego w powyższym punkcie masażu kolistego. Co nam da niniejszy masaż?

Z pewnością przyczyni się on do optycznego zwiększenia biustu. Ułatwi on również ujędrnienie piersi i ich okolic (w tym skóry dekoltu). Masaż ten jest bardzo przyjemny dla kobiety, dlatego może być wykonywany przez partnera w formie gry wstępnej.

Masowanie z wykorzystaniem kostek lodu

Większość kobiet rozpoczynających „przygodę” z tą formą masażu, stosuje kostki lodu bezpośrednio na piersi. Jest to błąd, ponieważ na skutek ciepła ciała, ulegają one szybkiemu rozpuszczeniu. O wiele lepszym pomysłem jest wykorzystanie woreczka foliowego, w którym wspomniane kostki można umieścić. Jeśli uczucie zimna będzie zbyt intensywne, można wykorzystać delikatny i cienki ręcznik, który zminimalizuje powstały w ten sposób dyskomfort. W czym pomoże nam ta forma masażu?

Prawdę mówiąc masaż kostkami lodu jest najskuteczniejszą formą bezpośredniego oddziaływania na naczynia krwionośne piersi. Dzięki niemu krew i limfa będą przepływać o wiele efektywniej. Powyższe czynności powinny również wpłynąć korzystnie na samą skórę, dzięki czemu będzie ona jeszcze bardziej ujędrniona i gładka.

Masaż klasyczny

propozycja dla osób drobiazgowych. Tą formę masażu przeprowadza się analogicznie jak w punkcie pierwszym. Różnica polega na tym, że powinno się go wykonywać w bardzo dokładny sposób, z uwzględnieniem niniejszych liczb.

Z perspektywy osoby patrzącej na piersi z przeciwnej strony, masaż ten powinien być wykonywany kolistymi ruchami. Prawa pierś powinna być masowana zgodnie ze wskazówkami zegara a lewa w kierunku odwrotnym. Każdą z piersi należy masować maksymalnie 300 razy (tyle ruchów kolistych). Tego typu „zabieg” stosuje się przede wszystkim w celu powiększenia objętości piersi. Na marginesie, jest to jeden z najskuteczniejszych form i technik masażu biustu.

Masaż piersi – jak wykonać go profesjonalnie?

Wszystkie powyższe techniki można wykonać w domu. Istnieją jednak jeszcze bardziej wyrafinowane metody masowania piersi, które można wykonać w profesjonalnych ośrodkach medycyny estetycznej. Jedną z nich jest technika masażu próżniowego. Na czym ona polega?

Masaż próżniowy wykonywany jest za pomocą specjalnej, regulowanej ssawy. Posiada ona specjalną przejściówkę, do której można przymocować nakładkę ssącą. Jej rozmiar jest dopasowywany do rozmiaru piersi, dzięki czemu kobieta nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas zabiegu. Masaż próżniowy wykonywany jest za pomocą zmiennego ciśnienia. Poszczególne cykle wpływają na udrożnienie dróg przepływu płynów ustrojowych a zwłaszcza krwi i limfy. Masaż wykonany za pośrednictwem urządzeń ssących wykazuje bardzo dużą skuteczność. U niektórych pacjentek stan piersi znacząco poprawia się już po pierwszym zabiegu: biust staje się wyższy, jędrniejszy i wygląda piękniej.

Wskazania i przeciwskazania

Masowanie piersi jest zabiegiem łatwym i – czego nie da się ukryć – w większości przypadków przyjemnym. Nie wymaga on oczywiście konsultacji lekarskich (w przeciwieństwie do suplementacji), aczkolwiek nie powinien być stosowany u wszystkich kobiet.

Z masażu nie powinny korzystać kobiety, których:

  • piersi są uszkodzone, bądź posiadają wadę anatomiczną (wrodzoną lub nabytą),
  • są w fazie karmienia, gdyż uciskanie pełnych gruczołów mlecznych może doprowadzić do ich uszkodzenia,
  • piersi zostały powiększone w sposób operacyjny.

Z masażu powinny korzystać kobiety, których:

  • piersi są zwiotczałe i obwisłe (np. po karmieniu),
  • skóra piersi została wcześniej uszkodzona, np. na skutek nadmiernego opalania,
  • piersi utraciły jędrność lub są po prostu zbyt małe.

Z masażu piersi powinny również skorzystać te Panie, które wcześniej intensywnie się odchudzały. Jak wiadomo, piersi składają się w znacznej części z tkanki tłuszczowej, która w tej sytuacji mogła zostać częściowo spalona.

Masaż piersi – aspekt psychologiczny

Większość kobiet może odczuwać pewien dyskomfort psychiczny przed zabiegiem masażu wykonywanym np. w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Dlatego warto spróbować go wykonać w domowym zaciszu, najlepiej w towarzystwie partnera. Dzięki temu wykonanie takiego masażu zbliża do siebie. To jednak nie jedyna korzyść.

  • Wspólne i częste wykonanie masażu znacznie obniża ryzyko zapadnięcia na choroby nowotworowe.
  • Masaż w domowym zaciszu może trwać dłużej, co prowadzi do jego zwiększonej skuteczności.
  • Technikę masażu można ubogacać, stosując rozwiązania wprowadzone przez obydwu partnerów. Oczywiście powyższe „ramowe zasady” powinny być przestrzegane, gdyż ich metodologia wynika z przeprowadzonych badań i analiz.
  • Masażu warto się uczyć. Dzięki temu jego skuteczność i związana z nim satysfakcja będą jeszcze większe.

Masaż a medycyna farmakologiczna

Masowanie piersi to technika, która może być istotnym wsparciem np. podczas leczenia niektórych schorzeń, bądź w trakcie procesu bezoperacyjnego powiększenia biustu. I choć zasadności masażu nie trzeba konsultować z lekarzem, to jednak rozwiązanie takie może być przezeń zaproponowanie w fazie wspomnianego leczenia.

Masaż piersi znajduje bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu niektórych chorób, które na pozór nie są związane z biustem i jego funkcjonowaniem. Jego częste i delikatne wykonywanie pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia zakrzepów i zmian miażdżycowych. Co więcej – poprawa ukrwienia tkanek przedkłada się również na zwiększenie wytrzymałości naczyń krwionośnych, co ma istotny wpływ na zapobieganie np. żylakom, przekrwieniom i mikrourazom.

Podsumowanie

Czy masaż piersi należy bagatelizować? Choć jest to czynność na pozór mało istotna z punktu widzenia profesjonalnej medycyny specjalistycznej, to jednak uratowała ona wielu kobietom życie. Tym samym nie powinno się jej traktować jako „kolejnego, dodatkowego badania”, lecz jako podstawową czynność diagnostyczną. W ten sposób można nie tylko wykryć ewentualne schorzenia, ale też znacznie poprawić kondycję kobiecego biustu.

Podobne artykuły ...

4 thoughts on “Ujędrniający masaż biustu, czyli jak masować piersi?

  1. są osoby, które robiły sobie takie masaże? które masaże robicie? są jakieś nowe masaże na biust? ile czasu czekać na efekty? coś jeszcze dobicie by unieść piersi?

  2. kostki lodu mnie przerażają, ale 300 okrążeń mniej mnie odrzuca. ostatnio zaczęłam robić takie masaże u siebie i powiem szczerze, ze w tym momencie skóra wygląda zdecydowanie lepiej na biuście tylko, że ja jeszcze ćwiczę i smaruję się kremem na biust z ekstraktem z kwiatów lawendy, roślinnym wyciągiem z żeń-szenia syberyjskiego, ekstraktem z pąków czy ekstraktem z ruszczyka kolczastego i ceramide 6. no i też bardzo ważne – odpowiedni biustonosz. mam dobrane do siebie 3-4 nowe staniki i nauczyłam się nie przewracać w czasie snu na brzuch. to też mi bardzo pomogło.

    1. Gdzie można znaleźć takie składniki?
      Dużo wymieniasz a nawet nie wiem gdzie część tych rzeczy znaleźć..

    2. Jeden produkt ma tyle składników czy nakładasz je jeden po drugim?
      Jak one mają działać na skórę biustu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.