PlodnaPolka.pl » Uroda » Tabletki na powiększenie biustu – co warto wiedzieć?
Tabletki na powiększenie biustu

Tabletki na powiększenie biustu – co warto wiedzieć?

Już od tysiącleci piękny, jędrny i przede wszystkim duży biust był synonimem kobiecości, piękna i seksualności. Pożądali go mężczyźni, ale i… kobiety, które dzięki niemu mogły osiągnąć wyższą pozycję w społeczeństwie. Dziś mamy znacznie większy wybór metod, dzięki którym możliwe jest powiększenie biustu. Dawniej wiele z nich opierało się na wielu bolesnych „zabiegach”, które dziś zastępuje suplementacja.

Szybka nawigacja

Tabletki na powiększenie biustu – czy to ma sens?

Czy zażywanie tabletek na powiększenie i ujędrnienie piersi ma sens? Czy jest to krok bezpieczny dla kobiecego organizmu? Wszystko zależy od tego, jak zdefiniujemy ową suplementację.

Jeśli mamy na myśli wszystkie suplementy, które aktualnie są dostępne na rynku, to rzeczywiście warto na nie uważać. Bądźmy realistami – wiele specyfików na powiększanie i ujędrnianie piersi to preparaty niesprawdzone, które niejednokrotnie mogą zaszkodzić. Jeśli jednak są to substancje sprawdzone klinicznie i polecane przez lekarzy, to korzystanie z nich w określonych warunkach jest jak najbardziej wskazane. Zwłaszcza, że ich działanie nie ogranicza się wyłącznie do powiększania piersi, lecz ma korzystny wpływ na całość organizmu.

Czego nie brać – informacje ogólne

Zanim przejdziemy do zalecanego składu suplementów diety na powiększenie piersi, warto zwrócić uwagę na to, czego lepiej nie zażywać.

 1. Nie zażywajmy suplementów, które posiadają niejasny skład. Zasłanianie się „tajemnicą producenta” jest szczytem nieuczciwości. Tak samo traktujmy producentów, którzy opisują skład swoich preparatów za pomocą nazw łacińskich, które „zwykłej Kowalskiej” niewiele mówią.
 2. Warto uważać na preparaty działające na układ hormonalny. Jak wiadomo, zwiększona produkcja żeńskich hormonów płciowych przedkłada się na powiększenie piersi. Niemniej taka praktyka (której nie skonsultowano z lekarzem), może doprowadzić do wielu powikłań.
 3. Tabletki na powiększenie biustu nie powinny być stosowane dłużej niż przez 45 – 90 dni. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na te specyfiki, których producenci nie określają maksymalnego czasu ich zażywania. Dłuższe stosowanie suplementacji może doprowadzić do bólu piersi i wielu innych, niekorzystnych powikłań.

Popularne tabletki na powiększenie biustu

Dostępnych jest masa tabletek o właściwościach powiększających piersi. Z bogatej oferty producentów suplementów wybraliśmy 3, które naszym zdaniem są warte zainteresowania.

Pro Breast Plus

Pro Breast Plus

Pro Breast Plus to jeden z najpopularniejszych preparatów na powiększenie biustu. Producent oferuje zestaw składający się z tabletek oraz kremu – produkty nie są dostępne w sprzedaży osobno.

Pro Breast Plus posiada bogaty skład bazujący na składnikach, które uważane są za szczególnie korzystne w poprawie wyglądu piersi. Koszt zestawu wynosi: 239 złotych.

Szczegóły na stronie producenta

Breast Fast

Breast Fast

Kolejny preparat jest często wybierany przez kobiety, które chcą stosować jedynie tabletki. Na stronie producenta znajdziemy informacje, że aż 91% konsumentek zauważa efekty suplementacji już w przeciągu 3 tygodni.

Preparat ten jest nieco tańszy od Pro Breast Plus, jednak w tym przypadku otrzymujemy jedynie suplement w formie kapsułek. Koszt tabletek Breast Fast wynosi: 219 złotych.

Szczegóły na stronie producenta

Perfect Bust

Perfect Bust

Produkt nieco tańszy od swoich konkurentów. Przeglądając opinie stosujących kobiet, wydaje się, że wraz z niższą cena należy liczyć się ze nieco słabszym efektem kuracji.

Mimo, wszystko produkt zawiera wiele kluczowych substancji jak kozieradka oraz koper włoski. Cena tabletek Perfect Bust wynosi: 169,99 złotych / zestaw z żelem 214,90 złotych.

Szczegóły na stronie producenta

Zioła na powiększenie i ujędrnienie piersi – informacje i przeciwwskazania

Nieprzemyślane stosowanie ziołowych preparatów na powiększenie piersi jest niebezpieczne i często prowadzi do zaburzeń metabolizmu. Jeśli jednak zależy nam na powiększeniu biustu, warto (najlepiej po konsultacji) zwrócić uwagę na poniższe składniki suplementów diety.

Kozieradka

sprawdzony składnik wielu suplementów diety. Co ciekawe – zawiera ona najwięcej (z całego niniejszego zestawienia) fitoestrogenów. Wyciąg z tej rośliny stosuje się już od dawna i to nie tylko w nowoczesnej suplementacji.

Wyciąg z kozieradki można spożywać albo w postaci tabletek, albo… herbatki. Prawdę mówiąc to właśnie ta druga opcja pozwala na szybsze wchłonięcie składników czynnych. Herbatę z kozieradki można przyrządzić z dwóch szklanek wody (wlanej uprzednio do garnka) i dwóch łyżek ziółek. Całość gotujemy, a następnie – po zagotowaniu i wystygnięciu – przecedzamy i pijemy. Efektywność takiej herbatki można zwiększyć poprzez dodanie odrobiny miodu, który również wpływa na powiększanie piersi.

Wyciągu z kozieradki (zarówno jako tabletek i herbatki) nie powinny stosować kobiety, które mają problem z układem sercowo – naczyniowym. Kozieradki należy również unikać w okresie ciąży, gdyż może ona wywołać szereg różnych powikłań.

Czarnuszka

Dobrze znana jako posypka na bułki. Jej smak przypomina nieco aromat czosnku, aczkolwiek nie jest tak bardzo intensywny. Czarnuszka ma podwójne zastosowanie. Po pierwsze – wykorzystuje się ją jako naturalne wsparcie w procesie powiększania i ujędrniania biustu. Po drugie – wiele kobiet stosuje ją w celu pobudzenia laktacji.

Jak działa czarnuszka na organizm kobiety? Bardzo korzystnie wpływa ona na wzrost produkcji prolaktyny. Dzięki temu tkanka biustu staje się jędrniejsza i lepiej wypełniona. Stosowanie czarnuszki nie wywołuje istotnych działań niepożądanych, aczkolwiek jej nadmiar w diecie może wywołać problemy trawienne.

Koper włoski

Umieszczenie kopru włoskiego w niniejszym zestawieniu jest co najmniej kontrowersyjne. Wiele osób pewnie podkreśli, że działa on przede wszystkim u osób z problemami jelit. W praktyce jego działanie jest znacznie szersze i obejmuje również usuwanie zmarszczek i wygładzanie skóry. Nic więc dziwnego, że to właśnie koper włoski wchodzi w skład wielu preparatów na powiększanie i ujędrnienie piersi.

Dlaczego? Ponieważ zawiera on anetol, który istotnie wpływa na zwiększenie ilości prolaktyny. To dzięki niej gruczoły wewnątrz piersi stają się większe, co oczywiście przedkłada się na wzrost ich jędrności i objętości.

Koper włoski co do zasady jest bezpieczny dla organizmu kobiety, ale jego nadmiar (a zwłaszcza nadmiar anetolu), może doprowadzić do przykrego dyskomfortu. W przypadku jego wystąpienia należy koniecznie zrezygnować z kopru, jak również innych substancji, zwiększających ilość prolaktyny.

Czerwona koniczyna

Mało popularny składnik suplementów na powiększenie piersi, ale za to korzystnie wpływający nie tylko na ich wzrost, ale i na cały organizm. Szczególnie duże znaczenie mają tutaj kwiaty czerwonej koniczyny, które zwiększają odporność, przyspieszają procesy metaboliczne i jednocześnie ułatwiają gojenie się ran. Czerwona koniczyna odgrywa ogromną rolę również w kontekście usuwania toksyn i redukcji objawów menopauzy.

Skąd bierze się tak wysoka skuteczność wyciągu? Przede wszystkim ze względu na obecność takich witamin jak A, B, C, E, P i minerałów w postaci magnezu, żelaza, wapnia i potasu. Składniki te sprawiają, że biust staje się jędrniejszy, pełniejszy i piękniejszy. Nabycie koniczyny jest bardzo łatwe. Można ją zakupić w praktycznie każdej aptece, zarówno w postaci kapsułek jak i herbat.

Palma sabałowa

Zwana inaczej wierzbownicą – to kolejna, bardzo ważna roślina, która ma istotny wpływ na zwiększenie objętości biustu. Palma sabałowa skutecznie redukuje poziom męskich hormonów płciowych a zwłaszcza testosteronu. Dzięki temu ogranicza się procesy, które w organizmie kobiety mają wpływ na zmniejszenie rozmiaru piersi.

Wierzbownica zwiększa produkcję żeńskich hormonów płciowych (estrogenu). Dzięki temu skutecznie wpływa ona na wzrost tkanki piersiowej. Można ją zakupić najczęściej w formie tabletek, aczkolwiek w niektórych aptekach są dostępne herbatki z wierzbownicy.

Siemię lniane

Większości osób kojarzy się ono (całkiem słusznie) ze wsparciem dla procesów trawiennych. Siemię zawiera mnóstwo kwasów omega-3, które regenerują skórę i poprawiają jej kondycję. Roślina ta zawiera również fitoestrogeny, które wpływają zarówno na ujędrnienie piersi, jak i na zwiększenie ich objętości.

Jak spożywać siemię lniane? Najpopularniejszą metodą są oczywiście tabletki na powiększenie biustu. Wielu lekarzy zaleca jednak, by spożywać je w formie naturalnej. Wystarczy dodać ziarenka do sałatki, jogurtu naturalnego lub zupy. Dobrym pomysłem jest też przyrządzenie z nich kisielu, który ma bardzo pozytywne znaczenie dla zdrowia kobiety. Kisiel można przyrządzić poprze zmielenie wspomnianych ziarenek i zalaniu ich gorącą wodą. Gdy całość zostanie wymieszana, zawiesinę należy odstawić na 30 minut w celu wystygnięcia.

Siemię lniane powinno być spożywane w określonych ilościach. Jego nadmiar może wywołać efekt przeczyszczający!

Mniszek lekarski

Roślina, która jest prawdziwą witaminową „bombą”. Zawiera ona witaminy A, C, B i D a także żelazo, krzem, wapń i magnez. Mniszek lekarski wykazuje bardzo silne działanie oczyszczające, gdyż uznaje się go jako silny środek moczopędny. Wspomniane oczyszczanie dotyczy również gruczołów piersiowych i znajdujących się w ich obrębie receptorów estrogennych, wywołujących zwiększenie rozmiaru piersi.

Mniszek lekarski jest dostępny przede wszystkim w formie naparu. Oczywiście można na rynku znaleźć tabletki na powiększanie biustu, które zawierają ten istotny składnik diety, ale nie są one tak skuteczne, jak tradycyjna herbata. Napar wytwarza się z dużej łyżki kwiatów mniszka i pół litra wrzątku.

Tabletki na powiększanie biustu, czy… napar?

Temat niniejszego artykułu dotyczy przede wszystkim tabletek na powiększanie biustu. Z powyższego zestawienia jednoznacznie wynika, że przyjmowanie poszczególnych preparatów w formie naparu (bądź nasion), jest o wiele skuteczniejsze, niż stosowanie dobrze wszystkim znanych suplementów.

Dietetycy jednoznacznie wskazują, że żaden suplement nie powinien być traktowany na równi z odpowiednio zbilansowaną dietą. Informacja ta powinna być zresztą przedstawiona w każdej broszurce, która jest dołączona do określonego suplementu. Tabletki na powiększanie biustu powinny być stosowane tylko wtedy, gdy:

 • nie istnieje możliwość naturalnego przyjmowania wybranego składnika diety (np. nietolerancja smakowa),
 • gdy istnieje konieczność częściowego uzupełnienia wybranych składników diety,
 • gdy (po konsultacji z lekarzem) sposób ten jest jedynym wskazanym.

Witaminy a powiększanie piersi

Powyższą suplementację można również uzupełnić o dodatkowe witaminy, które zawarte są w wielu tabletkach na powiększenie i ujędrnienie piersi. Choć każda z powyższych witamin ma ogromne znaczenie dla kobiecego zdrowia, to jednak dopiero ich łączne stosowanie daje największe efekty. Oto one:

Witamina A

Jest jedną z najwcześniej poznanych witamin. Odgrywa ona ogromną rolę w rozwoju i regeneracji tkanki naskórka. Witamina A korzystnie wpływa na kondycję skóry, zmniejszając ryzyko powstawania zmarszczek i innych niedoskonałości. Witamina A jest bardzo istotna w kontekście utrzymania odpowiedniego wyglądu piersi. Ma ona również wpływ na odporność organizmu, zmniejszając ryzyko powstawania zakażeń.

Gdzie można znaleźć witaminę A? Najczęściej spotyka się ją w marchewkach. Wystarczy zjeść dwie, by zapewnić sobie dobową normę jej spożycia. Zbyt mała ilość tej witaminy może doprowadzić do osłabienia struktury skóry, w tym – również skóry piersi. Oprócz standardowych objawów jak np. kurza ślepota, brak witaminy A wiąże się też z pojawianiem się charakterystycznych i szpecących wyprysków.

Z kolei nadmierne stosowanie witaminy A może wywołać nadpobudliwość, bóle głowy, stawów i mięśni, wady wrodzone w okresie ciąży i zmiany skórne, występujące najczęściej w żółtym kolorze. U niektórych osób zmniejsza się również zawartość wapnia w kościach.

Witamina C

Czyli kwas askorbinowy – to substancja, którą jeszcze 100 lat temu traktowano po macoszemu. I choć witaminie tej przypisuje się często bardzo nieprawdopodobne właściwości, to można być pewnym, że jej przyswajanie ma ogromne znaczenie w codziennej pielęgnacji biustu.

Witamina C wspiera produkcję kolagenu, który ma olbrzymie znaczenie we wzmacnianiu mięśni i skóry piersi. Ponadto substancja ta istotnie wpływa również na regenerację tkanek, zmniejszając produkcję wolnych rodników. Witamina C odgrywa również ogromną rolę w uszczelnianiu naczyń krwionośnych, dzięki czemu na skórze piersi nie pojawiają się charakterystyczne pajączki.

Niedobór witaminy C prowadzi do bólu stawów i mięśni, trudności w gojeniu się ran, a nawet do ogólnego osłabienia i nadczynności tarczycy. Z kolei nadmiar witaminy C może doprowadzić do nudności i problemów trawiennych, aczkolwiek zwykle jest on odprowadzany z moczem. Witaminę C znajdziemy w cytrusach, kiwi, ananasach, czarnej porzeczce itd.

Witamina B6

Odgrywa ogromną rolę aż w kilkudziesięciu procesach biochemicznych w obrębie organizmu. Jest wchłaniania bezpośrednio w przewodzie pokarmowym i tak jak witamina C – nie jest wytwarzania przez organizm człowieka. Witamina B6 ma bardzo duże znaczenie w pielęgnacji biustu. Dlaczego?

Po pierwsze – witamina ta wpływa na szybszą regenerację tkanek a zwłaszcza skóry. Po drugie – ułatwia ona metabolizm aminokwasów, co również jest istotne w kontekście utrzymania pięknych i jędrnych piersi. Wreszcie po trzecie – witamina ta korzystnie wpływa na pracę układu krwionośnego, dzięki czemu tkanka wewnątrz piersi jest jeszcze lepiej odżywiona.

Niedobór witaminy B6 może doprowadzić do stanów depresyjnych i utrudnionego funkcjonowania układu krwionośnego. W niektórych przypadkach może on wywołać poważne trudności z zasypianiem i zmniejszoną odporność na choroby wirusowe. Nadmiar witaminy najczęściej prowadzi do specyficznego uczucia chłodu i zwyrodnienia funkcjonowania tkanki nerwowej.

Witamina E

Bardzo ważny przeciwutleniacz – jego rola to przede wszystkim walka z wolnymi rodnikami, które atakują nasz organizm każdego dnia. Witamina E nie tylko zmniejsza skutki starzenia się skóry (co w kontekście pielęgnacji piersi jest szczególnie ważne), ale też znacznie ułatwia pracę mięśni podtrzymujących biust. Dzięki temu staje się on nie tylko jędrny, ale też sprężysty.

Witamina E pielęgnuje skórę również poprzez jej nawilżanie i natłuszczanie. Substancja ta jest obowiązkowym składnikiem wszystkich suplementów, których celem jest powiększenie i ujędrnienie piersi. Jeśli wybieramy tabletki na powiększenie biustu, które zawierają witaminę E, warto wybrać takie produkty, w których składzie będzie jej co najmniej 2 procent.

Brak witaminy E może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia kobiety. Charakterystycznymi objawami tego stanu jest anemia, pogorszenie widzenia, niepłodność a także ogólne zmęczenie. Witaminę E trudno przedawkować, gdyż magazynuje się ona w tkance tłuszczowej i jest usuwana w naturalny sposób z organizmu. Niemniej, jeśli jej dawka przekroczy 1 g na dobę, stan ten może doprowadzić do zaburzenia pracy jelit i ogólnego zmęczenia. Witaminę E znajdziemy przede wszystkim w migdałach, orzechach i oleju słonecznikowym.

Suplementy diety na powiększenie piersi – jak stosować?

Tabletki na powiększenie biustu – choć nieraz skuteczne – należy stosować według ściśle określonych procedur. Jedną z nich (a w zasadzie najważniejszą) jest konsultacja z lekarzem i przeprowadzenie konkretnych badań, w tym oczywiście morfologicznych. Następnie należy zwrócić uwagę na:

 1. Suplementacja nie ogranicza liczby spożywanych pokarmów. Zaleca się, by spożywać co najmniej 5 posiłków dziennie. Liczbę tą można zwiększyć poprzez zmniejszenie objętości i kaloryczności każdego z nich.
 2. Suplementacja na zwiększenie i ujędrnienie piersi wymaga picia odpowiednio dużej ilości wody. Najlepiej, jeśli spożywamy 2 – 3 litrów wody dziennie. Znaczna jej część powinna być przyswojona po zastosowaniu suplementacji, dzięki czemu zawarte w kapsułkach substancje czynne zadziałają znacznie szybciej.
 3. Powiększenie piersi nie zależy wyłącznie od zastosowanej suplementacji. Zaleca się, by towarzyszył jej odpowiednio zaaranżowany wysiłek fizyczny (najlepiej ćwiczenia na klatkę piersiową), którego intensywność powinna być określona przez dietetyka. Pamiętajmy, że nadmierny wysiłek doprowadzi do spalenia tkanki tłuszczowej, która jest przecież istotnym budulcem piersi.
 4. Jeśli chcemy posiadać większe piersi a nasza sylwetka jest bardzo szczupła, możemy pomyśleć o delikatnym przytyciu. Nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się również w piersiach, co ma istotne znaczenie w kontekście zwiększenia ich objętości i jędrności.

Wskazania do suplementacji – dlaczego warto?

Czytelnik niniejszego artykułu mógłby odnieść wrażenie, że jest on ukierunkowany przeciwko suplementom diety na powiększanie piersi. Stwierdzenie to nie jest zgodne z prawdą. Celem artykułu jest zdefiniowanie prawdziwego stopnia przydatności suplementów w kontekście terapii powiększania piersi.

Przykładowo istnieje grupa kobiet, która – jeśli jest to zgodne z zaleceniem lekarskim – powinna zdecydować się na taką suplementację. Są to między innymi:

 • Panie, które intensywnie się odchudzają – dzięki dodatkowej suplementacji (o którą trudno w okresie odchudzania) możliwe jest utrzymanie odpowiedniej ilości witamin i innych składników odżywczych w organizmie kobiety.
 • Kobiety, których skóra jest osłabiona, zmęczona i bardzo podatna na procesy starzenia – tabletki na powiększenie biustu nie działają wyłącznie na same piersi. Wręcz przeciwnie – wiele z nich działa stymulująco na skórę, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam się pozbyć wszelkich skórnych niedoskonałości.
 • Panie, które żyją w stresie – to kolejna grupa osób, które powinny skorzystać z suplementacji na powiększenie piersi. Dlaczego? Ponieważ z reguły nie odżywiają się one regularnie, co prowadzi do zaburzeń w odpowiednim dostarczaniu witamin i wieku innych składników odżywczych.

Kto powinien zwrócić szczególną uwagę na suplementację?

 1. Kobiety, które aktualnie są w ciąży, bądź karmią piersią – wiele substancji czynnych zawartych w suplementach, może negatywnie działać zarówno na płód, jak i na dziecko w fazie karmienia. Na marginesie – ciąża to czas, w którym rozmiar piersi istotnie wzrasta.
 2. Panie, które często piją alkohol – niektóre suplementy diety nie mogą być łączone z alkoholem. Nawet jeśli producent nic nie pisze w ulotce o takiej możliwości, to jednak zawsze warto zwrócić na to uwagę. W przeciwnym razie niektóre substancje zawarte w suplementach, mogą działać znacznie intensywniej.
 3. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. Tabletki na powiększenie biustu nie są skierowane do kobiet niepełnoletnich. Zawarte w nich substancje (np. fitohormony), mogą negatywnie wpłynąć na organizm młodej dziewczyny w okresie dojrzewania.
 4. Panie, które są uczulone na określone składniki suplementów. Chcąc dowiedzieć się, czy organizm rzeczywiście wykazuje takie zachowania, można przejść szereg testów o charakterze alergologicznym.

Podsumowanie

Czy suplementy na powiększanie i ujędrnienie piersi rzeczywiście działają? Prawdę mówiąc, ich rola ma charakter drugorzędny. Niemniej dobre preparaty umożliwiają uzyskanie określonych efektów (najczęściej 2 – 3 rozmiary) po około 60 dniowej kuracji. Najważniejsza jest tu przede wszystkim odpowiednia dieta, wraz z podejmowaniem wysiłku fizycznego.

Podobne artykuły ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.