PlodnaPolka.pl » Ciąża » Czy przedłużanie rzęs w ciąży jest bezpieczne?
Przedłużanie rzęs w ciąży

Czy przedłużanie rzęs w ciąży jest bezpieczne?

Piękne i przedłużone rzęsy pozwalają kobiecie podkreślić spojrzenie bez konieczności używania tuszu. Kobiety ciężarne niejednokrotnie zadają sobie pytanie, czy mogą korzystać z danych zabiegów kosmetycznych. Pamiętajmy o tym, żeby w pierwszej kolejności mieć na uwadze zaleceniach lekarza i wybierać tylko w pełni bezpieczne zabiegi. Czy przedłużanie rzęs w ciąży jest bezpieczne? Jakie metody są polecane kobietom w ciąży? Na czym polega taki zabieg? Czy warto z niego skorzystać?

Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs jest kosmetycznym zabiegiem, który pozwala uzyskać podkreślenie oczu nawet na kilka tygodni. Kobieta nie musi każdego dnia tuszować rzęs, co jest sporym ułatwieniem i oszczędnością czasu. Zabieg ten szybko uzyskał uznanie wśród wielu kobiet. Ciężarne panie powinny jednak poznać metody przedłużania, które będą w pełni bezpieczne. Nie ma nic ważniejszego w tym czasie, niż zdrowie dziecka i mamy, które jest bezcenne. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele metod przedłużania rzęs, które dostosować można do własnych oczekiwań i są one dozwolone w ciąży.

Sztuczne rzęsy w ciąży

Kobiety ciężarne powinny pamiętać o tym, że istnieje wiele przeciwwskazań odnośnie korzystania z różnorodnych zabiegów kosmetycznych. Jednakże gabinety kosmetyczne oferują także takie zabiegi dla pań w ciąży, które będą całkowicie bezpieczne. Przyszła mama może bez problemu skorzystać z przedłużania rzęs. Przed zabiegiem należy wybrać najlepszą metodę, które dostosowana zostanie do oczekiwań ciężarnej.

Przedłużanie rzęs w ciąży będzie dobrym rozwiązaniem dla każdej kobiety, która chce podkreślić spojrzenie i cieszyć się pięknymi rzęsami na każdym etapie ciąży, a nawet w czasie porodu i połogu. Warto podkreślić, że po porodzie zazwyczaj nie ma siły na robienie makijażu, dlatego komfort zapewnią sztuczne rzęsy. Ponadto, można znacznie zaoszczędzić czas, który od tej pory nie jest potrzebny na dokładne tuszowanie rzęs.

Bezpieczny zabieg

Przedłużanie rzęs w ciąży jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, który ponadto wpływa na samopoczucie ciężarnej na każdym etapie ciąży i po porodzie. W tym przypadku zalecany jest wybór rzęs wodoodpornych, które będą się trzymały nawet w trakcie długiego porodu. W gabinecie kosmetycznym podczas nakładania rzęs przyszła mama może leżeć na boku, co zapewni jej spory komfort. Po zabiegu rzęsy wymagać będą szczególnej pielęgnacji, o czym warto pamiętać. W aptece znajdziemy szereg preparatów do dbania o rzęsy, a także płynów do demakijażu odpowiednich w tym przypadku.

Pielęgnacja sztucznych rzęs

Po zabiegu kobieta w ciąży nie powinna dotykać rzęs i ich moczyć przez około dobę. Warto także zrezygnować na jeden dzień z nanoszenia tłustych kosmetyków pod oczy, gdyż może on przemieścić się na rzęsy. Pamiętajmy także o tym, że kosmetyki z tłuszczem (do twarzy lub pod oczy) wpłynąć mogą na rozpuszczenie kleju, co doprowadzi do mniejszej trwałości rzęs. Pomocne okazuje się codzienne rozczesywanie rzęs i zapobieganie podczas snu ich mocnego wciskania w poduszkę. Dbanie o rzęsy jest niezwykle ważne jeśli zależy nam na tym, aby efekt utrzymał się jak najdłużej, a nawet do kilku tygodni.

Gotowy szablon

Znaną metodą przedłużania rzęs w ciąży są gotowe szablony. Kobieta ciężarna musi jednak wiedzieć o tym, że efekty będą krótkotrwałe. Z takiej opcji skorzystać można w przypadku specjalnej uroczystości – np. imprezy rodzinnej, balu, czy innego ważnego wydarzenia.

Inną podobną metodą jest przyklejanie kępek rzęs nazywanych „doczepkami”. Zabieg trwa krótko, a efekty niestety nie są trwałe i rzęsy mogą układać się nierówno. Na konkretną okazję takie rozwiązania będą najlepsze, jednakże jeśli pragniemy uzyskać długotrwały efekt, musimy postawić na inne metody. Gotowe rzęsy do przyklejenia dadzą efekty na jeden raz. Warto poznać bardziej trwałe metody, które uzyskamy wybierając najlepszą opcję.

Metoda 1:1

Sztuczne rzęsy w ciąży można uzyskać z użyciem metody 1:1, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Pozwala ona uzyskać pogłębione spojrzenie, jednocześnie zachowując naturalny efekt.

Metoda 1:1 odznacza się tym, że korzysta się z doklejania sztucznych rzęs do rzęs prawdziwych – wyglądają one zatem na bardziej gęste i zdrowsze. Takie rzęsy z pewnością przyciągną wzrok i wpłyną na większą pewność siebie kobiety w ciąży. Efektami zabiegu są wydłużone, zagęszczone i przyciemnione rzęsy, a także optycznie wydłużone kąciki oczu. Sztuczne rzęsy mają za zadanie dopasować się jak najlepiej do prawdziwych. Kosmetyczka dba o komfort przyszłej mamy, pozwalając jej dopasować pozycję podczas zabiegu, która da jej wygodę i pozwoli wytrwać około godziny.

Opis zabiegu

Kosmetyczna na początku zabezpiecza dolne rzęsy tak, aby nie sklejały się z górnymi. Następnie przystępuje do doklejania syntetycznych rzęs do rzęs naturalnych. Na końcu usuwa się zabezpieczenie z dolnych rzęs i przystępuje się do rozczesania. Kobieta w ciąży powinna wybrać dobry salon kosmetyczny i postawić na doświadczonego specjalistę, który sprawnie wykona zabieg.

Ogólnie uważa się, że ta metoda nie ma negatywnego wpływu na stan naturalnych rzęs. Kosmetyczka musi korzystać z najlepszych jakościowo materiałów, które dadzą pożądane efekty. Sprawdzony salon cieszący się dobrą renomą będzie dla ciężarnej potwierdzeniem najlepszego wyboru i oddania się w ręce specjalistów.

Metoda 2:1 i 3:1

Metoda przedłużania rzęs 2:1 polega na przyklejaniu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej, co daje spory efekt zagęszczenia. Kosmetyczka stosuje takie materiały, które nie obciążą naturalnej rzęsy i są najlżejsze. Jedną z rzęs przykleja się podobnie jak w metodzie 1:1, natomiast druga jest przyklejana u podstawy, dając efekt pogrubienia i wydłużenia.

Metoda 3:1 pozwala najbardziej wydłużyć, a także pogrubić rzęsy – do każdej pojedynczej rzęsy dokleja się trzy sztuczne. Taka metoda sprawdzi się u kobiet, które mają dosyć rzadkie rzęsy, co pozwoli znacznie zwiększyć ich objętość. Od tej pory problem rzadkich rzęs nie będzie stanowił wyzwania dla ciężarnej, która cieszyć się będzie pięknym spojrzeniem przez długi czas.

Metoda Blink & Go

Kolejną metodą jest zabieg przedłużania rzęs Blink & Go, który trwa około godziny i nie jest zbyt kosztowny (około 200 zł). Zabieg bazuje na doklejaniu do rzęs naturalnych pojedynczych poliestrowo-jedwabnych rzęs, jednakże w inny sposób niż metoda 1:1. Sztuczne rzęsy mogą odznaczać się lekką asymetrycznością, co daje znacznie naturalniejszy efekt. Kosmetyczka korzysta ze specjalnego kleju wolnoschnącgego, natomiast efekty utrzymują się około dwóch tygodni. Podkreślić należy, że w przypadku poprzednich metod korzysta się z kleju szybkoschnącego, co jest pewną różnicą w tym przypadku.

Metoda „kocie oko”

Kobieta ciężarna może także skorzystać z metody zagęszczania rzęs nazywanej „kocim okiem”. Wyróżnia się ona tym, że rzęsy doczepiane zostają jedynie w zewnętrznych kącikach oczu. To pozwala nieco zmienić kształt oka, a także podkręcić rzęsy i lekko je wydłużyć. Oczy będą wyglądały na większe, a kobieta ciężarna będzie mogła cieszyć się pięknym spojrzeniem nawet przez kilka tygodni.

Efekty na długi czas

Kobieta w ciąży powinna wiedzieć o tym, że przedłużanie rzęs jest bezpieczne i cechuje się znikomym ryzykiem podrażnień. Po takim zabiegu pamiętać należy o rozczesywaniu rzęs i delikatnej pielęgnacji, co pozwoli dłużej utrzymać efekty. Zabieg trwa około godziny lub dwóch godzin w zależności od tego, na jaką metodę się zdecydujemy. Uzupełnienie rzęs jest zalecane po około 3 tygodniach, co pozwoli ciężarnej jak najdłużej cieszyć się pięknymi rzęsami.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs sprawdzi się zwłaszcza u pań, które mają rzadkie i krótkie rzęsy. Tusz nie da tak spektakularnych efektów, ponadto możemy zaoszczędzić czas przeznaczony na makijaż oczu.

Przeciwwskazania

Przedłużanie rzęs w ciąży jest bezpieczne, jednak przyszła mam powinna pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach, które warto brać pod uwagę. Lepiej zrezygnować z tego zabiegu w przypadku chorób skórnych i alergicznych oczu, zaćmy, jaskry, zapalenia spojówek, opryszczki czy uczulenia na klej do rzęs. Ryzyko uczulenia jest w zasadzie bardzo małe, ale warto je mieć na uwadze.

Wyjątkowy okres

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Z każdej strony słyszy ona o tym, co powinna, a czego nie powinna robić i jak dbać o siebie. Najważniejsze jednak jest to, co podpowiada ciało i jakie zalecenia usłyszymy od lekarza prowadzącego ciążę. Korzystanie z wielu zabiegów kosmetycznych w ciąży jest dozwolone, jednak wszelkie wątpliwości warto omówić ze specjalistą. Samopoczucie ciężarnej z pewnością poprawi magnetyzujące spojrzenie, które uzyska dzięki zabiegowi przedłużania rzęs. Ma on szerokie grono zwolenniczek, jak i przeciwniczek, jednak jedno jest pewne – w ciąży taki zabieg jest bezpieczny, dlatego nie warto z niego rezygnować.

Zalety sztucznych rzęs

Zagęszczone rzęsy w ciąży to nie tylko bardzo dobry pomysł na poprawienie ich wyglądu, ale także doskonałe podkreślenie oczu i lepsze samopoczucie przyszłej mamy. Zabieg pozwala dosyć szybko uzyskać piękne i długie rzęsy, które prezentują się naturalnie i zdrowo.

To także spora wygoda dla ciężarnej, która nie musi codziennie korzystać z tuszu do rzęs. Przez kilka tygodni może zapomnieć o makijażu oczu, natomiast na uzupełnianie warto udać się po upływie około miesiąca.

Wady sztucznych rzęs

Pewnymi wadami takiego zabiegu jest to, że zabieg nie jest przeznaczony dla wszystkich. Kobieta musi pamiętać o specjalnej pielęgnacji i stosowaniu odpowiedniego płynu do demakijażu. Niewskazane jest także korzystanie z tłustych kremów pod oczy i do twarzy, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na trwałość sztucznych rzęs. Takie rozwiązanie nie zawsze sprawdzi się u kobiet noszących okulary. W tym przypadku zazwyczaj decydują się one na krótsze rzęsy.
Kosmetyczka przy pierwszej aplikacji musi zwrócić uwagę na to, czy nie doszło u ciężarnej do uczulenia na klej.

Podusmowanie

Przyszła mama powinna dobrać taką metodę przedłużania rzęs, która spełni jej oczekiwania i pozwoli uzyskać określone efekty. Okazuje się, że sztuczne rzęsy doczepione określoną metodą mogą utrzymywać się nawet do sześciu tygodni, dając kobiecie pewność siebie i wygodę.

Sztuczne rzęsy w ciąży mają wiele zalet i pozwalają uzyskać piękne spojrzenie na długi czas. Nic więc dziwnego, ze z zabiegów tego typu korzysta coraz więcej kobiet, także przyszłych mam. Każda kobieta bowiem marzy o tym, aby ładnie wyglądać i przede wszystkim dobrze się czuć. Gabinety kosmetyczne oferują szereg różnorodnych metod przedłużania rzęs, wśród których wymienić można metody 1:1, 2:1, 3:1, kocie oko, czy Blink & Go. Niezwykle ważne jest to, aby dobrać daną metodę do swoich potrzeb, a także postawić na rozwiązanie długotrwałe. Zabieg musi być wykonany przez osobę doświadczoną korzystającą z nowoczesnych narzędzi pozwalających uzyskać dany efekt. To niezwykle ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa przyszłej mamy. Sztuczne rzęsy można nosić nawet w trakcie porodu i w połogu. Większość zabiegów daje naturalne efekty, które subtelnie podkreślą oczy i dodadzą spojrzeniu magnetyzmu.

Podobne artykuły ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.