PlodnaPolka.pl » Uroda » Jak ujędrnić piersi po ciąży i karmieniu?
Ujędrnienie piersi po ciąży

Jak ujędrnić piersi po ciąży i karmieniu?

Ciąża jest okresem wielu zmian zachodzących w kształcie i rozmiarze biustu. Skóra rozciąga się, przystosowując do wypełnienia piersi pokarmem dla noworodka. Jędrność biustu w dużej mierze zależy od tego jak zadbasz o nie już przed ciąża. Jak ujędrnić piersi po karmieniu i przywrócić im dawny urok?

Ciąża – okres zmian rozmiaru i kształtu biustu

Piersi w ciąży na każdym etapie ulegają zmianom, natomiast przyszła mama często odczuwa dyskomfort i wrażliwość brodawek i całego biustu. Po kilku tygodniach piersi zwiększają swoją objętość, natomiast brodawki stają się ciemniejsze. W tym czasie trzeba postawić na odpowiednie dobranie biustonosza, który pozwoli zniwelować dolegliwości na danym etapie ciąży. Inny biustonosz posłuży nam w czasie ciąży, a po inny sięgniemy w trakcie laktacji i po zakończeniu karmieniu.

Dbanie o jędrność piersi jest bardzo ważne nawet przed zajściem w ciąże. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna z pewnością pomogą w uzyskaniu pięknego stanu biustu i zapobiegną powstawaniu rozstępów w czasie ciąży.

Jak ujędrnić piersi po karmieniu?

Ujędrnienie piersi jest bardzo ważne dla każdej kobiety, która pragnie zachować ich zdrowy i młody wygląd, Na rynku znajdziemy sporo preparatów, które są przeznaczone do ujędrniania biustu. Niektóre z nich są specjalnie przeznaczone właśnie dla kobiet w ciąży, a także dla matek karmiących. Jednakże o piersi trzeba zadbać znacznie wcześniej, aby zachowały piękny wygląd.

Skóra dzięki temu zostanie w pewnym stopniu przygotowana do rozciągania, a kobieta może zniwelować ryzyko powstawania rozstępów czy opadających piersi. Prawidłowa pielęgnacja skóry jest niezwykle ważnym aspektem, który wpłynie także na elastyczność biustu i ich szybki powrót do formy po karmieniu.

Ćwiczenia i zabiegi

Już od początku ciąży i przed ciążą zadbać warto o kondycję piersi. Bardzo dobrze sprawdzą się delikatne ćwiczenia, które rozciągną klatkę piersiową. Od klatki piersiowej warto zacząć dbanie o jędrność biustu. Wzmocnione mięśnie znacznie lepiej dadzą sobie radę z ciężkim biustem. W tym przypadku wskazane jest zwłaszcza pływanie, a także pompki damskie, czy podnoszenie lekkich ciężarków.

W okresie ciąży, a także w trakcie karmienia dziecka, kobiety nie powinny korzystać z zaawansowanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Skorzystać z nich mogą natomiast mamy, które już zakończyły etap karmienia dziecka piersią. W gabinetach kosmetycznych z powodzeniem skorzystają one z efektywnych zabiegów ujędrniających biust i zmniejszających rozstępy. Przed zastosowaniem fachowych zabiegów możemy także postawić na domowe sposoby ujędrnienia biustu. Sprawdzi się tutaj polewanie piersi zimną wodą w czasie kąpieli, czy stosowanie specjalnych peelingów.

Odpowiedni biustonosz

Okazuje się, że bardzo istotna dla naszego zdrowia i kondycji piersi jest także odpowiednia bielizna. Trzeba o nią zadbać już na samym początku ciąży. Stanik powinien podtrzymywać powiększający się biust, natomiast w trakcie laktacji kobieta powinna nawet nocą zakładać bieliznę podtrzymującą piersi. Dzięki temu nie będą one opadały na brzuch, a tym samym zapobiegniemy rozciągania się skóry.

Rozmiar stanika musi być dobrany do rosnących piersi – w trakcie ciąży kobieta korzysta nawet z kilku biustonoszy, tak samo jak w czasie karmienia. Złe dobranie stanika negatywie odbije się na zdrowiu biustu i jego kondycji, o czym większość kobiet doskonale wie.

Masaż

Masaż piersi jest kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które ma zbawienny wpływ na ujędrnienie biustu. Kobieta może wykonywać masaż w domowym zaciszu, jednak pod koniec ciąży lepiej z niego zrezygnować, aby nie doszło do przedwczesnego porodu. W trakcie karmienia także nie jest wskazany masaż, gdyż może on znacznie zaburzyć proces laktacyjny. Co ciekawe, regularne ćwiczenia piersi mogą podnieść biust nawet do dwóch centymetrów.

Preparaty do pięlęgnacji

Przyszła mam powinna pamiętać o stosowaniu dobrych jakościowo kosmetyków, które znajdzie w aptekach i drogeriach. Postawić warto na całkowicie naturalne produkty, które są pozbawione szkodliwych dodatków. Jak najwcześniejsze ujędrnianie piersi kosmetykami przyniesie pozytywne efekty także po porodzie. Balsamy ujędrniające wcierać możemy w trakcie ciąży, niektóre kosmetyki są także całkowicie bezpieczne w trakcie karmienia piersią. Przed zakupem preparatów trzeba koniecznie sprawdzić, które z nich można stosować w trakcie ciąży i karmienia dziecka piersią.

Zakończenie laktacji

Warto zauważyć, że niektóre kobiety decydują się na dosyć szybkie zakończenie karmienia, gdyż myślą, że to pozwoli zachować jędrność biustu. Nic bardziej mylnego – skrócenie laktacji spowoduje, że skóra ulegnie rozciągnięciu, a powrót do kondycji będzie znacznie dłuższy. Istnieje wiele metod pozwalających zachować jędrny biust w trakcie ciąży, jak i po porodzie i po karmieniu piersią.

Przed zastosowaniem danego preparatu lub skorzystaniem z zabiegu należy dowiedzieć się, czy możliwe jest skorzystanie z tych rozwiązań. Nie wszystkie zabiegi są wskazane w trakcie ciąży czy laktacji, o czym warto pamiętać. Przyszła mama znajdzie w aptece szereg balsamów i kremów do pielęgnacji biustu, które powinny zawierać naturalne składniki. Ciekawym pomysłem będą także domowe sposoby na ujędrnienie biustu – lekkie ćwiczenia czy masowanie piersi, a także ich hartowanie zimną wodą.

Podobne artykuły ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.