Zapytaj eksperta

Poronienie i ciąża pozamaciczna

Natalia, 28 lat

2018-02-28

Witam serdecznie,
od 3 lat staramy się z mężem o potomstwo. W ciągu tych 3 lat było poronienie i ciąża pozamaciczna, w jej wyniku straciłam jajowód. Teraz jestem przez 3 miesiące na kuracji z clo i duphastonem ponieważ mam słabe wyniki z hormonami, progresteronem, nie wiemy już co robić. Mąż robił badania nasienia i wszystko wyszło mu bardzo dobrze. Mój Pan doktor powiedział, że jak te leki mi nie pomogą to będę musiała się skierować do Państwa kliniki.

dr n. med. Bartosz Pietrzycki

dr n. med. Bartosz Pietrzycki

Ginekolog-położnik, specjalista leczenia niepłodności


dr n. med. Bartosz Pietrzycki

Dzień dobry,
z opisanej sytuacji wynika rzeczywiście, że niezbędna może się okazać Państwu pomoc. Można przypuszczać, iż problem wynika z jednej strony z tzw. czynnika jajowodowego - i tu potrzebna może być diagnostyka pozostałego jajowodu, oraz z drugiej strony problemem może być "jakość" owulacji i tym samym, jak rozumiem za niski poziom progesteronu w II fazie cyklu płciowego.
Sądzę, iż tak długi czas starań oraz napotkane problemy wymagają dość pilnej i jak najbardziej wnikliwej diagnostyki oraz wyboru właściwego sposobu leczenia.
Jeśli uznacie Państwo za stosowne zgłosić się do naszej Kliniki dołożymy wszelkich starań aby jak najlepiej Państwu pomóc.
Z poważaniem,

dr n. med. Bartosz Pietrzycki, ginekolog, specjalista ds. leczenia niepłodności z Kliniki Bocian

Komentarze(0)


Pytania internautów