Zapytaj eksperta

Plamienia w trakcie stosowania antykoncepcji

Viola, 21 lat

2017-03-01

Mam pytanie o pigułki antykoncepcyjne. Pierwszy raz biorę pigułki, zaczęłam pierwszego dnia miesiączki, niestety jest już 14 dzień a u mnie nadal pojawiają się plamienia, nawet czasem takie krwawienia. Czy tak powinno być, czy tabletki na pewno działają? Lekarz mi przepisał te tabletki na trzy miesiące i nie wiem czy powinnam je nadal brać.

dr n. med. Olaf Lindert

dr n. med. Olaf Lindert

Ginekolog-położnik


dr n. med. Olaf Lindert

Witam Pani Violu,

występowanie plamień w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych przez trzy pierwsze miesiące ich stosowania nie stanowią nieprawidłowego objawu. Mimo występowania tych uciążliwości, tabletki stosowane zgodnie z wytycznymi spełniają swoją rolę. Jeżeli objawy będą się utrzymywać, nasilą się, czy też krwawienia będą obfite, przypominające bardziej te miesiączkowe, wówczas warto rozważyć konsultację z lekarzem prowadzącym i ewentualnie wówczas zmianę preparatu.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Olaf Lindert, ginekolog-położnik z Kliniki Leczenia Niepłodności Bocian w Katowicach.

Komentarze(0)


Pytania internautów