Zapytaj eksperta

Niedrożne jajowody

Basia, 36 lat

2018-04-05

Witam,

mam 36 lat, mając 19 lat zaszłam w ciążę, ale płód obumarł w 12 tygodniu ciąży. Miałam wtedy również torbiele na obu jajnikach, które zostały usunięte operacyjnie. Niestety w związku z tym porobiły się ogromne zrosty, które zatkały jajowody i nie mogę zajść w ciążę, a nie stać nas na in vitro. Czy można cokolwiek z tym zrobić żebyśmy jednak mieli dziecko? Mąż niestety nie chce się zgodzić na adopcję, a ja bardzo bym chciała chociaż jedno dziecko. Pozdrawiam

dr n. med. Grzegorz Mrugacz

dr n. med. Grzegorz Mrugacz

Ginekolog-położnik, specjalista leczenia niepłodności


dr n. med. Grzegorz Mrugacz

Dzień dobry Pani Basiu,

musiałbym bezpośrednio Panią zbadać, sprawdzić obecny stan jajników i jajowodów, żeby rzetelnie ocenić szanse na uzyskanie ciąży. Jeżeli jajowody są zupełnie niedrożne wówczas in vitro jest w zasadzie jedyną metodą leczenia, umożliwiającą uzyskanie ciąży. Rekomendowałabym zatem żeby Państwo wspólnie udali się na konsultację do specjalisty leczenia niepłodności, który na podstawie wywiadu medycznego i niezbędnych badań wskaże, jakie metody leczenia w Państwa sytuacji należy zastosować.

Pozdrawiam serdecznie,

dr n. med. Grzegorz Mrugacz, ginekolog, specjalista ds. leczenia niepłodności z Kliniki Bocian

Komentarze(1)


Danka

2019-01-05 17:16:52

Sprawdzaj sobie czy masz cykle owulacyjne, bo jeśli nie to chyba jedyna opcja będzie in vitro. Na stronie sklepu naturalnaplodnosc możesz kupić tester owulacji ze śliny afrodyta. Tani, łatwy w użyciu no i precyzyjnie pokaże ci czy twoje cykle mają dni płodne.


Pytania internautów