Zapytaj eksperta

Infekcja bakteryjna i nieregularne miesiączki

Anna, 21 lat

2017-04-11

Witam. Podejrzewam u siebie jakąś bakterię, od dłuższego czasu miewam nieregularne miesiączki, ból jajników prawie codziennie wieczorem, ból jajników podczas miesiączki, ból podczas współżycia, zdarzało się, że miałam 2x w miesiącu miesiączkę. Upławy o intensywnym zapachu, kolor żółtawy. No i mój partner obecny jakiś tydzień temu odczuwa ból podczas oddawania moczu, jakieś wycieki... Co to może być? Bardzo się boję... :(

 

dr n. med. Olaf Lindert

dr n. med. Olaf Lindert

Ginekolog-położnik


dr n. med. Olaf Lindert

Dzień dobry Pani Aniu,

sugerowałbym Pani udać się na wizytę do ginekologa w celu wykonania badań umożliwiających zdiagnozowanie przyczyn Pani problemów z nieregularnymi miesiączkami oraz pojawiającymi się dolegliwościami bólowymi. To niezbędny krok, by móc podjąć właściwe leczenie odpowiednie do stanu Pani zdrowia.

 

Co do kwestii upławów, mogą one być wynikiem infekcji bakteryjnej lub grzybicznej. W takiej sytuacji należy również zwrócić się do ginekologa o pomoc, aby skutecznie pozbyć się problemu. Poprzez wykonanie badania ginekologicznego i posiewu można ustalić rodzaj infekcji oraz dobrać odpowiednie leki. Partner najprawdopodobniej również doświadcza infekcji, co może wymagać farmakologicznego leczenia zaleconego przez lekarza.

 

Proszę być dobrej myśli i nie obawiać się wizyty u lekarza. Zawsze lepiej jest wiedzieć co naszemu zdrowiu dolega, by móc temu skutecznie zaradzić.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Olaf Lindert, ginekolog-położnik z Kliniki Leczenia Niepłodności Bocian w Katowicach

 

Komentarze(0)


Pytania internautów