Najnowsze pytania

Cukrzyca i łuszczyca a męska płodność

Samanta, lat 24

2017-08-18

dr n. med. Bartosz Pietrzycki

dr n. med. Bartosz Pietrzycki

Dzień dobry Pani Samanto,

wprawdzie niektóre badania wskazują, że mężczyźni z cukrzycą mogą mieć nieco zmniejszoną ilość i jakość nasienia, jednak nie powinno to mieć znaczącego wpływu na ich płodność. Częściej raczej zwraca się uwagę na ewentualne problemy z erekcją i ejakulacją, które mogą dotykać mężczyzn borykających się z cukrzycą.

Jeżeli chodzi natomiast o łuszczycę to sama choroba nie ma wpływu na płodność mężczyzn, jednak ...

Czy brak jądra wpływa na płodność?

Natalia, lat 22

2017-08-17

dr n. med. Olaf Lindert

dr n. med. Olaf Lindert

Dzień dobry Pani Natalio,


brak jądra u mężczyzny może wynikać z różnych przyczyn, jak chociażby z przebytego urazu, zabiegu, wnętrostwa, można również z taką budową narządów urodzić się, co jest istotną informacją w kwestii ustalenia zdolności prokreacyjnych partnera. Niejednokrotnie mężczyźni posiadający jedno jądro nie mają problemów z płodnością, jednak warto w takim przypadku wykonać badanie nasienia, by sprawdzić, czy parametry plemników znajdują się w normie. Takie badanie rekomendowałbym w Państwa przypadku...

Zapytaj eksperta

Masz pytania w zakresie kobiecej płodności? Poradź się eksperta!

Eksperci wspierający kampanię „Płodna Polka” to grono doświadczonych specjalistów, którzy od lat pomagają kobietom stać się szczęśliwymi mamami również tym zmagającym się z niepłodnością.

  • Osobisty wybór konkretnego eksperta
  • Krótki czas oczekiwania na odpowiedź
  • Bezpłatne porady lekarzy specjalistów i dietetyków
captcha

* Pola obowiązkowe

** Pamiętaj, że internet nie zastąpi prawdziwej opieki medycznej

Pytania wraz z odpowiedzią eksperta po weryfikacji redakcji mogą zostać opublikowane na stronie kampanii www.plodnapolka.pl, by inne osoby również mogły się zapoznać z problemem i radą specjalisty. Przy pytaniu zostanie zamieszczone imię i wiek osoby kierującej zapytanie. Jednocześnie zaznaczamy, że rady udzielone on-line nie mogą zastąpić bezpośredniej opieki medycznej.


Zobacz też