Najnowsze pytania

Usunięcie jajników

Ola, lat 31

2017-10-18

dr n. med. Bartosz Pietrzycki

dr n. med. Bartosz Pietrzycki

Dzień dobry Pani Olu,

cyklicznie pojawiający się ból jest bez wątpienia trudną dolegliwością, jednak w takim przypadku usunięcie jajników nie jest właściwym rozwiązaniem problemu, może kolidować z przepisami prawnymi i w przypadku, gdy jajniki są niezmienione byłoby błędem w sztuce lekarskiej.  Brak hormonów wytwarzanych przez jajniki wiąże się z negatywnymi konsekwencjami dla organizmu, jak chociażby osteoporozą...

Czynnik męski i żeński płodności

Beata, lat 34

2017-09-29

dr n. med. Bartosz Pietrzycki

dr n. med. Bartosz Pietrzycki

Dzień dobry Pani Beato,

żeby móc ocenić Pani szanse na zajście w ciążę potrzebowałbym bezpośrednio Panią zbadać, wykonać USG, monitoring owulacji, poznać aktualne wyniki badań hormonalnych, a w przypadku męża wyniki badania nasienia. Samo badanie ultrasonograficzne jąder nie dostarcza informacji na temat jakości i ilości plemników. Palenie papierosów na pewno nie sprzyja zdrowiu również w zakresie płodności.

Z wiekiem też obniża się płodność kobiet, tym samym wykonane kilka lat temu badanie AMH nic nam już nie mówi o obecnym stanie rezerwy jajnikowej.

Zapytaj eksperta

Masz pytania w zakresie kobiecej płodności? Poradź się eksperta!

Eksperci wspierający kampanię „Płodna Polka” to grono doświadczonych specjalistów, którzy od lat pomagają kobietom stać się szczęśliwymi mamami również tym zmagającym się z niepłodnością.

  • Osobisty wybór konkretnego eksperta
  • Krótki czas oczekiwania na odpowiedź
  • Bezpłatne porady lekarzy specjalistów i dietetyków
captcha

* Pola obowiązkowe

** Pamiętaj, że internet nie zastąpi prawdziwej opieki medycznej

Pytania wraz z odpowiedzią eksperta po weryfikacji redakcji mogą zostać opublikowane na stronie kampanii www.plodnapolka.pl, by inne osoby również mogły się zapoznać z problemem i radą specjalisty. Przy pytaniu zostanie zamieszczone imię i wiek osoby kierującej zapytanie. Jednocześnie zaznaczamy, że rady udzielone on-line nie mogą zastąpić bezpośredniej opieki medycznej.


Zobacz też