Aktualności

Rafał Maślak zaprasza na bezpłatne badania płodności

Rafał Maślak - aktorMiędzy 8 a 12 czerwca 2015 w Warszawie w ramach kampanii „Płodna Polka” odbędzie się tydzień darmowych badań „Pakietu Kobiecego”. Ich wykonanie pozwala na zdiagnozowanie płodności kobiety i oszacowanie czasu, który pozostał jej na macierzyństwo. Do udziału w akcji zachęca jej ambasador - Mister Polski Rafał Maślak. Pakietu Kobiece

Bezpłatne badania będzie można wykonać od 8 do 12 czerwca 2015 w Klinice Leczenia Niepłodności „Bocian” w Warszawie przy ulicy Stawki 2A. Zapisy na badania ruszają 1 czerwca pod numerem: tel. + 48 (22) 634 37 74.

Pakiet kobiecy to zestaw badań: poziomu hormonów AMH i FSH oraz USG, połączonych z konsultacją z lekarzem specjalistą z dziedziny niepłodności. Ich wykonanie pozwala ocenić rezerwę jajników, która jest głównym wskaźnikiem płodności kobiety.

Kobiety rodzą się z określoną na całe życie liczbą komórek jajowych, maleje ona wraz z upływem czasu. Z tego powodu wiek jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na płodność. Po przekroczeniu 25. roku życia szanse na zajście w ciążę zaczynają spadać, a po 33. są już często niewielkie. Na zmniejszenie rezerwy jajników może wpłynąć także niewłaściwy styl życia: niezdrowa dieta, stres, picie alkoholu czy palenie papierosów.

Szacuje się, że niepłodność dotyka już 20% par, stając się chorobą cywilizacyjną. Badania wchodzące w skład Pakietu kobiecego pozwalają oszacować, jak długo kobieta będzie zdolna do zajścia w ciążę oraz wykryć nieprawidłowości hormonalne i anatomiczne, związane z rozrodczością. Wczesne wykonanie tych badań, a następnie ich regularne powtarzanie (co pięć lat) może przeciwdziałać niepłodności - powiedział dr Grzegorz Mrugacz, ekspert kampanii „Płodna Polka”.

Do udziału w akcji zachęca ambasador kampanii „Płodna Polka” Rafał Maślak:

Zachęcam wszystkie Polki do badań płodności. Coraz częściej panie przekładają karierę nad macierzyństwo, zapominając, że kluczową rolę w ich płodności odgrywa wiek. Sam w ramach analogicznej kampanii „Płodny Polak” poddam się badaniom nasienia, by dać dobry przykład i okazać, że warto się badać.

 

Komentarze(0)


Zobacz też