Aktualności

Bezpłatne badania „Pakietu Kobiecego” – w trosce o płodność kobiet

dniplodneW Warszawie i Białymstoku od 8 do 12 czerwca 2015 odbędą się bezpłatne badania dla pań, które pozwolą na zdiagnozowanie ich płodności. W ramach kampanii „Płodna Polka” kobiety będą mogły wykonać nieodpłatnie zestaw badań z „Pakietu kobiecego”.

Wiele Polek odkłada podjęcie decyzji posiadania dziecka na dogodny dla nich moment. Niestety, czasem niektóre zmiany w organizmie zachodzą szybciej niż zazwyczaj, co może stanąć na przeszkodzie w zajściu w ciążę. Wykonanie „Pakietu kobiecego” pozwala oszacować czas płodności kobiety i zapobiec ewentualnym komplikacjom.

W skład zestawu wchodzą trzy badania: badanie poziomu hormonu AMH (pozwala określić zdolność rozrodczą kobiety), badanie poziomu hormonu FSH (pozwala ustalić, czy kobieta nie ma zaburzeń płodności związanych na przykład ze zbyt wczesnym pojawieniem się menopauzy) oraz badanie ultrasonografem - USG (analiza budowy narządów rodnych kobiety). Po wykonaniu badań następuje konsultacja z lekarzem, który zinterpretuje wyniki badań oraz odpowie na nurtujące pytania.

Badania profilaktyczne pozwalają ocenić rezerwę jajników, która jest głównym wskaźnikiem płodności kobiety. Dzięki przedstawionym przez lekarza wynikom, kobiety mogą w świadomy sposób zaplanować macierzyństwo. Ze względu na zmiany w organizmie, które zachodzą systematycznie, należy pamiętać, że badania „Pakietu kobiecego” powinno się wykonywać regularnie - powiedział dr Grzegorz Mrugacz, ekspert medyczny kampanii „Płodna Polka”.

Niepłodność jest coraz większym problemem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych może pomóc zniwelować ten problem.

Komentarze(0)


Zobacz też